צימרים למשפחות

מדריך לבחירת צימר לחופשה משפחתית

תוכן [ הסתר ]

כחושבים על חופשה, בדרך כלל מתארים בית מלון, חדרים ברמה גבוהה, אוכל משובח ומה לא. אבל, אם תשאלו הורים שיצאו לחופשות בבתי מלון עם הילדים, הם בטח ידווחו לכם על חוויה לא פשוטה - הילדים מתרוצצים ממקום למקום, צריך להעסיק אותם, הילדים משתוללים בבריכה ומה לא.

גם עבור משפחות עם ילדים מעט יותר מבוגרים, החופשה במלון, עד כמה שתהא מפנקת, לא יכולה להיות מושלמת, וזאת, לאור העובדה שבמלון את פדרטיות. את חדר האוכל, הבריכה, חדר הכושר, הספא, הלובי, וכל שאר המתקנים הנפלאים שמציע המלון - נאלצות המשפחות לחלוק עם עוד מאות אורחים במלון.

ואכן, בשנים האחרונות יותר ויותר משפחות מוותרות על הנופש הקבוע בבית המלון, ומנסות לנפוש דווקא בצימר. צימר כידוע, הוא מעין וילה בעלת מספר חדרים - חלק מהם משמשים כחדרי שינה, וחלק כחדרי משחקים. בצימרים יש לרוב סלון, מטבח, ותאמינו או לא - גם בריכה פרטית.

מה חשוב לבדוק שיש בצימר?

אמנם, בריכה משדרגת כל צימר בכמה רמות, אולם לא כאשר מדובר בימות החורף, אז חובה לברר שאתם בוחרים צימר עם בריכה מחוממת. מה תעזור לנו בריכה קרה בימות החורף, בידיעה שלא נוכל להיכנס אליה?  למעלה מזאת - יתכן שהתשלום לצימר כולל תשלום על הבריכה, למרות שלא ניתן בפועל להיכנס אליה.

גורם נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת כשמדובר בחופשה משפחתית בצימר, הוא גודל החדרים בצימר. ישנם צימרים בעלי חדרים קטנים. אלו לרוב מתאימים לזוגות שמחפשים חופשה רומנטית, או משפחות עם ילד אחד. כאשר מדובר במספר ילדים, חשוב לוודא שהצימר מרווח, החדרים בו מרווחים גם הם וגדולים. לעיתים הצימר יכלול שתי קומות (אולי אפילו קומה להורים וקומה לילדים - לצורך הפרטיות).

עוד נקודה שחשוב לברר, היא האם סביב איזור הצימר ישנם אטרקציות שמתאימות למשפחה. אמנם, משפחות רבות נהנות מהשהות בצימר, ועבורם, החופשה תהיה נהדרת אם הם יוכלו להישאר כל היום בצימר הממוזג, ומדי פעם לטבול בבריכה.

עבור אחרים, החופשה חייבת לכלול מספר אטרקציות חיצונית, כמו למשל, סנפלינג, טיולי ג'יפים, טיולי אופניים, צניחה חופשית, רפטינג, רכיבה על סוסים, ביקור בפינות חי והמגוון עוד רחב.

איך בוחרים את ה- אחד?

רבים מתקשים במהלך החיים, לבצע בחירות - החל מבחירת דגני בוקר בסופר, ועד לבחירת מקום מגורים ובן זוג. ואכן, גם בשוק הצימרים, קיים היצע רב, כאשר בסופו של דבר, המשפחה צריכה להגיע לצימר אחד בלבד. כיצד לבחור את הצימר הנכון?

ההמלצה הטובה ביותר לבחירה הנכונה, היא להתייעץ עם אנשים שביקרו בעבר בצימר, בייחוד אם מדובר במשפחות. כמו כן, ניתן לקרוא ביקורות שכתבו על הצימר מבקרים בעבר, ולבצע השוואת מחירים.